Radni powiatowi rekomendują konkurs IPN – „Wyzwolenie? 1945”

Komisja Integracji Europejskiej i Promocji Powiatu Grójeckiego zachęca uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie Instytutu Pamięci Narodowej „Wyzwolenie? 1945”. Trzy najlepsze prace z Powiatu Grójeckiego, wskazane przez komisję konkursową IPN, będą uhonorowane dodatkowymi nagrodami. Zgłoszenia do konkursu należy nadesłać na adres mailowy IPN do 28 lutego 2015 r.

Konkurs, którego organizatorem jest warszawski oddział Instytutu Pamięci Narodowej, skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Mazowsza.

plakat-konkurs-WYZWOLENIE-1_m
Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie odpowiedzi na pytania: jak miejscowa społeczność postrzegała zajęcie przez Armię Czerwoną Mazowsza i Podlasia w 1944/45 roku? Czy koniec II wojny światowej oznaczał pełne zwycięstwo Polski?
Do 28 lutego.2015 r. należy nadesłać mailowo wypełniony formularz zgłoszeniowy. Organizatorzy konkursu przewidują przyznanie nagród i dyplomów dla zespołów, które zdobędą trzy pierwsze miejsca i ich opiekunów. I miejsce: tablet oraz książki, II i III miejsce: aparaty fotograficzne i nagrody książkowe.
Osobą kontaktową ze strony organizatora jest:
Urszula Martyńska IPN Oddział w Warszawie, mail: urszula.martynska@ipn.gov.pl, telefon: 22 860 70 52
Więcej informacji o zasadach konkursu, teksty źródłowe i formularze są do pobrania na stronie:

http://ipn.gov.pl/obep-warszawa/konkursy-historyczne/warszawa-konkurs-dla-uczniow-mazowieckich-szkol-gimnazjalnych-i-ponadgimnazjalnych-wyzwolenie-1945

Komisja Integracji Europejskiej i Promocji Powiatu Grójeckiego jednogłośnie, głosami wszystkich radnych PiS i PSL, przyjęła propozycję, aby ufundować trzy wyróżnienia dla prac z terenu Powiatu Grójeckiego. Zarząd Powiatu zaakceptował tę inicjatywę.
Wyróżnionych uczniów z Powiatu Grójeckiego wskaże komisja konkursowa IPN.

PIOTR BACZEK
Przewodniczący Komisji Integracji Europejskiej i Promocji Powiatu

czytaj też:

http://prawawarka.pl/konkurs-ipn-wyzwolenie-1945/