NARODOWE CZYTANIE W WARCE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA5 września 2015 roku odbyło się w Warce, tak jak w wielu tysiącach innych miast i mniejszych miejscowości Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa.

W tym samym czasie w Warszawie w Ogrodzie Saskim Andrzej i Agata Dudowie przeczytali fragment tej powieści dla i razem z mieszkańcami stolicy. My warecczanie, zebraliśmy się, za zgodą proboszcza Parafii MB Szkaplerznej księdza Grzegorza Krysztofika, w poklasztornych krużgankach.

Organizatorem wareckiego czytania „Lalki” był Klub Gazety Polskiej w Warce a patronem medialnym Towarzystwo Miłośników Miasta Warki.

Gośćmi honorowymi czytania był znany dziennikarz i publicysta, radny powiatu grójeckiego Piotr Bączek i Jego żona Grażyna. Oni też rozpoczęli czytanie powieści. Po nich czytanie kontynuowali inni uczestnicy: Grażyna Kijuc, Urszula i Witold Pietrzakowie, Andrzej Niemirski, Małgorzata Kupras i Krystyna Marek. Każda osoba biorąca udział w czytaniu otrzymała pieczęć pamiątkową w formie naklejki oraz długopis. Można było też podpisać się na wspólnym, pamiątkowym plakacie. Dla najmłodszych przewidziano również patriotyczne nagrody, które poczekać muszą, niestety, do następnego roku lub inną okazję. Nasze Narodowe Czytanie w Warce zakończyło się zgodnie z planem o godzinie 13.30. Nie dla wszystkich starczyło czasu na czytanie więc będą mogli załapać się na tę przyjemność przy najbliższej okazji. Ciąg dalszy czytania już w środę, 9 września.
Klub GP w Warce

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA