CBA dalej kontroluje

Centralne Biuro Antykorupcyjne nadal prowadzi czynności kontrolne dotyczące remontu i modernizacji kompleksu pałacowo-parkowego w Warce – poinformował starosta Marek Ścisłowski w odpowiedzi na interpelacje radnego Piotra Bączka.

Przypomnijmy, że w związku z informacjami prasowymi dotyczącymi działań CBA w starostwie grójeckim Bączek skierował do nowego starosty dwie interpelacje. Radny zadał m.in. następujące pytania:

  • Dlaczego przez dwa miesiące kampanii wyborczej ta informacja nie została ujawniona?
  • Dlaczego po podjęciu działań kontrolnych CBA 16 września nie było oficjalnego komunikatu starostwa?
  • Czy starostwo kontaktowało się w tej sprawie z CBA?

Starosta Ścisłowski poinformował, że wniosek CBA o udostępnienie dokumentacji na temat remontu wareckiego Muzeum wpłynął do starostwa 2 października 2014 r.  Natomiast starosta Marian Górski poinformował o kontroli CBA na sesji Rady Powiatu w dniu 14 listopada 2014 r.,  czyli  na dwa dni przed wyborami samorządowymi. Przypomnijmy, że był to ostatni piątek przed wyborami i ostatnie godziny kampanii wyborczej przed ciszą wyborczą. Jednak sprawa kontroli CBA została upubliczniona już po wyborach, bo w informacji prasowej opublikowanej w gazecie „Jabłonka” (numer z 19. XI. 2014 r.).

Starosta Ścisłowski w uzupełnieniu odpowiedzi na interpelację radnego Bączka stwierdził: „Starostwo Powiatowe nie ma obowiązku informować o rozpoczętych kontrolach, podaje do publicznej wiadomości informacje z wyników kontroli”. Starosta nie posiada informacji na temat oficjalnych kontaktów w tej sprawie przedstawicieli starostwa z CBA.

Według ustnej odpowiedzi starosty Ścisłowskiego udzielonej na sesji Rady Powiatu Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę w związku z wątpliwościami dotyczącymi początkowego okresu przetargu. Na razie brak innych informacji o tej kontroli.

Na ten temat czytaj też:

http://prawawarka.pl/cba-kontrolowalo-starostwo-milczalo/

 

http://prawawarka.pl/pytanie-o-dzialania-cba-w-starostwie-grojeckim/