6 stycznia 2018 roku – bliskie spotkanie świąteczno-noworoczne

W święto Trzech Króli, 6 stycznia br. w Centrum Edukacyjno-muzealnym Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie wareckiego środowiska patriotycznego. Spotkanie zorganizowane zostało przez radnego Rady Powiatu Grójeckiego Wiesława Czerwińskiego, Klub Gazety Polskiej w Warce oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Warki.  Zaproszenie na spotkanie przyjęli i w spotkaniu wzięli udział:

-Poseł na Sejm RP, szef gabinetu politycznego Rady Ministrów minister Marek Suski,
-Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Zbigniew Kuźmiuk,
-Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego minister Piotr Bączek,
-Starosta Grójecki Marek Ścisłowski,
-Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego Władysław Kumorek,
-Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, Dyrektor Departamentu w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie, członek Funduszu Promocji Owoców
i Warzyw przy Ministrze Rolnictwa Michał Pruś,
-Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grójeckiego Teresa Bednarska,
-Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Warce ks. Grzegorz Krzysztofik.
Spotkanie rozpoczął radny powiatu grójeckiego Wiesław Czerwiński, witając dostojnych gości oraz wszystkich przybyłych na spotkanie.
Minister Marek Suski w swoim krótkim wystąpieniu podsumował mijający rok 2017
w aspekcie politycznym i gospodarczym, przedstawił ogólny zarys działań Rządu RP w roku 2018, po czym wzniósł toast za pomyślność Ojczyzny i Polaków w 2018 roku.
Doktor Zbigniew Kuźmiuk podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami związanymi z pracą posła parlamentu europejskiego z polskiego punktu widzenia. Przedstawił zebranym, jak działalność niektórych polskich partii politycznych wpływa na postrzeganie zmian dokonujących się w Polsce przez brukselskich decydentów. Wnioski przykre i smutne.
Minister Piotr Bączek również podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi refleksjami z pracy w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.
Samorządowcy Powiatu Grójeckiego, w swoich wystąpieniach nawiązywali do problemów z jakimi zmagał się Powiat Grójecki w roku 2017 oraz które stoją przed nimi w roku 2018.
Oczywiście, wszyscy zabierający głos goście składali obecnym życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowego pomyślnego 2018 roku.
Jako, że było to spotkanie świąteczno-noworoczne, nie było wielkiej polityki, były za to kolędy i fajna, niemalże rodzinna atmosfera.

Więcej relacji w najbliższym numerze Nowego Echa Warki

6 stycznia6

6 stycznia36 stycznia26 stycznia 6 stycznia4